במהלך חוה"מ פסח, טיילה קבוצת "מטיילים ומשוטטים" בסיור "בעקבות נעמי שמר" בחורשת האקליפטוסים בפארק הלאומי ברמת גן. הסיור במקום נמשך כ-שלוש שעות והודרך ע"י טליה בליווי מוסיקלי של לאונל. מדריכה ונגן מקסימים, אשר באמצעותם למדנו את סיפור חייה ואת מקור השירים של נעמי שמר ובאמצעות השירה והניגון שלהם, גם חווינו והתרגשנו ממילות השירים ומהנעימות. טליה שלחה לכל המשתתפים את מילות השירים בסמארטפון כך שלשירה הצטרפו כל החברים והחוויה הייתה מדהימה. הקבוצה עברה בכל התחנות אשר הוקמו במסלול הסיור ובכל תחנה הייתה חוויה מושלמת של הסיפורים ושל השירים. טליה ולאונל, השקיעו רבות בתכנית הסיור, הן בסיפור חייה של נעמי שמר, הן באמצעים המוחשיים והן בכל ההיבטים המוסיקליים של שמר כיוצרת, כמשוררת, כמלחינה וכזמרת. גם במעבר בין התחנות, לאונל המשיך לנגן כך שלא היה "רגע דל". בסיור השתתפו מבוגרים וצעירים וראוי לציין שהסיור הנ"ל מתאים לכל גיל. הסיור התקיים בשעות "בין ערביים" עם האווירה הייחודית השקיעה. מומלץ מאוד. נשמח להמליץ בפני המתלבטים...
יעל ואבי רוגובסקי, קבוצת מטיילים ומשוטטים
סיור בעקבות נעמי שמר בפארק הלאומי בר"ג
רוגובסקי
עשינו סיור יום הולדת משפחתי בנחלאות ובשוק מחנה יהודה עם טליה באוגוסט 2022 והיתה חוויה מעולה! היה לנו חשוב שהסיור יהיה מותאם עבורינו, קליל וגמיש לפי הקצב המשפחתי המשתנה וטליה זרמה איתנו לחלוטין. התחלנו ברחבה של מרכז ז׳ראר בכר וסיירנו ברחובות נחלאות. טליה היכרה לנו את ההיסטוריה וכל מיני פינות מעניינות תוך כדי שיח וסיפורים. אחר כך המשכנו לשוק מחנה יהודה שם טיילנו בין רחובות השוק וטעמנו ממיטב הדוכנים - כאלה שמוכרים וכאלה שפחות. טליה היתה קשובה לכולנו וידעה להתאים ולהתגמש לפי הצורך ובסופו של דבר זה הכי חשוב והיה המפתח להנאה שלנו. כולם ללא יוצא מן הכלל - מגיל 20 עד 69 - נהנו מהחוויה ומחכים כבר לפעם הבאה!
מירי קור בר נתן וכל המשפחה
סיור יום הולדת 40 , עם טעימות בשוק מחנה יהודה
מירי קור
ממליצה בחום על סיור מוזיקלי עם טליה ולאונל הנהדרים. חוויה ייחודית, שמחה, מעשירה ומרגשת לכל המשפחה. יצאנו לסיור בהדרכת טליה ובליווי מנגינות של ליאונל לכבוד יום הולדת של סבתא וזה היה אירוע מוצלח שלא רצינו שייגמר.המון תודות לטליה ולאונל על היותכם שותפים ליומולדת 70 . היה סיור מוסיקלי מלמד, מקסים, משמח ומרגש! מתנת יום הולדת מקסימה!!!! תודה רבה לכם 🙂
משפחת דיין מפתח תקווה
סיור יומולדת בנווה צדק
משפחת דיין מפ"ת
היינו בסיור על אריק אינשטיין בתל אביב ונהננו מאוד. הסיור כלל קטעי נגינה בחליל צד ברמה ממש גבוהה, בשילוב עם שירה של המשתתפים. טליה ולאונל היו נחמדים מאוד, מלאי אנרגיות טובות והעבירו סיור מהנה ועשיר בידע נרחב.
משפחת עדן
יומולדת משפחתית לדניאל בסיור בעקבות אריק איינשטיין
משפחת עדן  – דניאל עדן
לטליה ולאונל - צמד בארץ אהבתי. שמחנו מאד לארח אתכם בקהילת "דובב עז" רמת גן. הייתם נהדרים, פשוט גרמתם לנו להיות בשמחה בערב זה, שהיה כולו שירה ונגינה וכמובן המילים והסיפורים סביב השירים היפים שאהבנו. החברים יצאו מערב זה בהרגשה וברצון של עוד... מאחלים לכם שתמשיכו לשמח ולרגש אנשים רבים. בהצלחה בהמשך. תודה לכם.
טובה וקהילת דובב עוז ברמת גן
מופע נגינה ושירה בציבור , ליחידה למורשת ישראל - עיריית רמת גן
בית כנסת ברמת גן
חיפשתי משהו מיוחד לכבוד יומולדת שמונים לאימנו. משהו שיעניין אותה, את בניה ואת נכדיה. סיפרתי לטליה שכולנו אוהבים את אריק איינשטיין והיא הציעה לי סיור בתל אביב כשהיא מספרת על אריק איינשטיין, ליונל מנגן וכולנו שרים. הסיור היה מאורגן למופת. נבחרו שירים שמתאימים לקהל ושהוגשו בנגינה חיה. גם המסלול בו הלכנו היה מתאים לכולם. אוירה טובה, מצב רוח טוב ושירים נהדרים זה כל מה שביקשנו. תודה לכם טליה וליונל על הסיור המאלף.
משפחת ארד - יומולדת 80 לסבתא
סיור משפחתי פרטי בעקבות אריק איינשטיין
משפחת ארד – קיבוץ גבים
שמחנו לארח את טליה דביר מורת דרך ובן זוגה לאונל - נגן חליל צד, לסיור וירטואלי מנגן, לסטודנטים במכללה ולמתנדבי שלמ בחינוך . במפגש המהנה והמרגש שמענו על חייו של אריק איינשטיין, שרנו את שיריו, האזנו לקטעי הנגינה המרגשים וצפינו בסרטונים מחייו. היה נפלא,תודה לטליה דביר הנהדרת.
מירי קלמפנר, מכללת ותיקים ומתנדבים, עיריית קרית ביאליק אגף חינוך.
סדרת הרצאות מוזיקליות בזום
מירי קלמפנר
טליה וליאונל היקרים, אני מודה לכם על ערב מאד מהנה שהעברתם בקהילתנו, קהילת אלעד במודיעין. היה זה ערב לכבוד יום ירושלים. שמענו סיפורים מרתקים מפיך טליה, שרנו שירים יפים שאת בחרת מתוך המבחר האדיר של שירי ירושלים וליאונל הפליא לנגן בחליל הצד וללות אותנו בשירה. תודה רבה,
חוה לירז, קהילת אלעד,מודיעין
מופע ליום ירושלים, בבית הכנסת במודיעין
בית כנסת במודיעין
הזמנו את טליה ולאונל לערוך עבורנו סיור מוזיקלי בבנימינה לכבוד יום הולדת 80 של סבתא. היה מעניין ומרתק לשמוע את טליה מספרת את הסיפורים שמאחורי הצלילים, לשיר ביחד שירים אהובים בליווי מוזיקלי של לאונל המקסים. חוויה מדהימה, כולם נהנו, תודה לכם על ששימחתם את כלת השמחה ואורחיה. ממליצה בחום על הצמד המקסים , על היחס הנהדר, שרק תצליחו.
ענת סדקוביץ' וכל המשפחה
סיור יומולדת 80 בבנימינה
ענת סודקוביץ יומולדת 80
אומרים שהיה פה שמח לפני שנולדתי..." איזה מזל שיש אנשים שיודעים להזכיר לנו, בדרכם המקורית והמיוחדת, שאכן היה פה שמח. בהרכב של קבוצה גדולה, עובדי "הקרן לירושלים", פגשנו את טליה ולאונל, זוג מקסים ובעיקר שמח, טליה מספרת ושרה, ולאונל מלווה בנגינה והגברה, קסום, תנו לישראלים קצת הסטוריה והרבה מוזיקה ומצב רוח, והרי לכם שילוב מנצח, יופי של חוויה!!!
סיור בעקבות משוררות כנרת
הקרן לירושלים
הקרן לירושלים
סיור בתל אביב בעקבות אריק אינשטיין - חוויה של ממש. עם קבוצה לא גדולה הלכנו בעקבות טליה ולאונל, והם, בעקבות אריק. בסיור שארך מספר שעות בקרנו בתחנות חשובות בחייו התל אביביים של אריק אינשטיין. בדרכה המעניינת, חלקה עמנו טליה ידע רב על אריק ועל תולדות העיר והישוב בארץ, שמענו סיפורים מרתקים על אריק, על הבוהמה התל אביבית ועל דמויות עמן הצטלבו חייו של אריק. השילוב של הסיפורים המרתקים עם קטעי הנגינה של החלילן לאונל, שהנעים צלילים משיריו של אריק בכל תחנה ותחנה, הפך את הסיור לחוויה מיוחדת, שונה מהמוכר לנו. היה זה הסיור הראשון שלנו עם טליה ולאונל המקסימים, ובהחלט לא האחרון.
נורית וישראל אקסלרד ואילנה זק,
סיור בעקבות אריק איינשטיין בת"א
פבלו ישראל
תודה טליה ולאונל על סיור ונגינה מהנים ומרתקים. יומולדת 75 שלא יישכח. נמשיך להתראות בזומים השונים. שולה במברגר,
משפחת במברגר
סיור יומולדת מנגן בעקבות אריק איינשטיין בת"א
שולה במברגר
קיימנו סיור מזמר בעקבות תחנות בחייו של אריק אינשטיין, עם טליה דביר ולאונל ויינבוך. הסיור הועבר בצורה חוויתית ומרתקת. טליה היטיבה לתאר את קורות חייו של אריק אינשטיין על רקע התקופות שעברו על המדינה והחברה והתפתחות חיי התרבות בה. נגינתו בחליל של לאונל הייתה נפלאה והוסיפה נופך מיוחד וקסום לסיור. אני ממליצה בחום על הסיור לכל מי שאוהב תרבות וזמר עברי, ומבקש להכיר מקרוב את התפתחות התרבות בעיר העברית הראשונה.
ד״ר אורנה מרקוס בן צבי,קבוצת מעגל שיח נשי, אפריל 2021
סיור מנגן בעקבות אריק איינשטיין בת"א
דר מרקוס
ביום העצמאות יצאנו לטייל עם טליה ולאונל במסגרת הסיורים המזמרים שלהם. הסתובבנו בתל אביב, בכל מיני מקומות היסטוריים, ושרנו ורקדנו לנו משירי ארץ ישראל היפה והאהובה. טליה שלחה לנו שירונים לקבוצת הוואטצאפ, וסיפרה לנו את הסיפורים שמאחורי השירים, ולאונל ליווה אותנו במיקצועיות רבה עם חליל הצד שלו. טליה, יש לה כמה יתרונות בולטים: -היא מדריכת טיולים מדופלמת, בעלת המוון ידע -היא יודעת לספר סיפורים, ומעבירה באופן יוצא מהכלל את הסיפורים שמאחורי השירים -יש לה אנרגיות מתפרצות, והיא כל הזמן קופצת ושרה, ומקפיצה ומלהיבה את חברי הקבוצה. -היא פרפקציוניסטית, כך שכל הסיור היה מתוקתק, הן מבחינת הידע שהיא העבירה לנו, והן מבחינת העמידה בזמנים. -יש לה את לאונל, שמוסיף את הטאצ' האישי, ואת המוזיקה שלו, מה שעושה את הסיור הרבה יותר מרגש וסוחף! כל סיור מוקדש לנושא אחר ולשירים אחרים, כך שאף פעם לא משעמם או חוזר על עצמו. תודה מכל הלב,
גלית יהב, עמותת מוטק'ה
סיור רק בישראל - שירי אהבה לארץ בת"א
גלית מוטקה
לאחרונה השתתפנו בסיור מזמר בעין כרם היפיפיה לרגל יום ההולדת ה-70 של אימנו . ממליצים מאוד על הסיור המזמר הזה של טליה דביר ולאונל ויינבוך. סיור נפלא ומיוחד ! חויה מרתקת ! טליה חכמה ובעלת ידע עצום ונגינתו בחליל של לאונל הוסיפה נופך לסיור. ממליצים בחום על הסיור כחוויה מגבשת ונפלאה.
משפחת ברנר, רמת אביב
סיור יום הולדת מנגן, צלילי עין כרם
הילה ברנר
חגגנו לאמא שלי יום הולדת 70 יחד עם טליה ולאונל והיה פשוט קסום. סיירנו בבנימינה בעקבות שיריו של אהוד מנור ונהנו מצלילי מוזיקה חיה משמחת ומרגשת, רקדנו שרנו צחקנו ובעיקר התקרבנו . אם אתם מחפשים פעילות משפחתית רב גילאית שפותחת את הלב, אני מאוד ממליץ על "בארץ אהבתי". טליה ולאונל נגישים, רגישים ומעבירים את התוכן בצורה קלילה, משעשעת ומעניינת.
אלישר בן צבי וכל המשפחה
סיור יום הולדת 70 בבנימינה
אלישר
ממליצה לכם להצטרף לסיורים של צמד מיוחד, טליה מעבירה את התוכן מעניין ומרתק עם סיפורים מיוחדים ובן זוגה המקסים לאונל מנגן בחליל צד כל כך מיוחד ומשתלב נפלא עם השירים והסיפורים. ממליצה לכם באהבה , תהנו מאוד! אני נהנתי. הילה שטטינר, סיור בעקבות סיפורי אהבה ביפו
הילה שטטינר
סיור בעקבות האהבה, יפו
הילה שטטינר
היי טליה, עונג צרוף היה השידור, כמו כל שידור שלך , שצפיתי. הליקוט, העריכה, הידע, ההגשה, בחירת בשירים והתמונות- פשוט תענוג!!! שמי מילכה דיין פורשת טריה ממשרד החינוך(חינוך מיוחד ולקויות למידה) ונהנית להתחקות על עקבותייך. לאונל מנגן נפלא , מדוייק וברגש... כיף! המשיכי את פעלך, והמשיכי לחייך, בזום או בשבילים, נצטרף לסיורים. יישר כח, ובהצלחה בכל.
מילכה דיין, ירושלים
סיורים וירטואליים בהתנדבות לחברי עמותת מוטק'ה
מילכה דיין
שוב רגעי קסם עם חיוך שובה לב ונועם דיבורך טליה וכל כך הרבה היסטוריה ייחודית על שירי ומשוררי הארץ, מראשית ההיסטוריה של תקומת המדינה והחיבור לארץ . ואיתו ניגונו הייחודי של לאונל מלא רגש .שוב תודה לכם על מפגש נוסף . אתם מתנה ונראה שגם מתנה איש ‏לרעהו. מאחלת לנצח באהבה ומקוה שעוד ניפגש באמת בביקורי בארץ. כל מפגש איתכם זו חויה מדהימה, יושבת בסלוני ושרה איתכם ובכל פעם לשמע מחדש את סיפורך כאילו חדש מחדש את הידוע .לאונל, כל פעם לשמוע את ניגונך המרגש והנוגע ללב עם טליה המקסימה בעלת החיוך המדהים והסוחפת בדיבורה. מאחלת לכם לאושר שמחה ואהבה ביחד לעוד שניים רבות.
באהבה אילנה לרנר , מישיגן ארה"ב
הרצאות וסיורים וירטואליים אונליין
אילנה לרנר
טליה, כשקראתי על ״בארץ אהבתי״ ועל כך שתהיה תכנית על ביאליק ובה משירי האהבה שלו - נכנסתי לזום. התכנית ריגשה אותי עד מאוד! הדסה שלי דאגה שיהיו לנו כל יצירותיו. הדסה איננה, אבל אני מתרפק על כל שיר שיש בו דברי אהבה. שירי האהבה שהשמעת ובהם את ״הכניסיני תחת כנפך״, כבר חנקו הדמעות את גרוני. בטקס ההלוויה של דסקל׳ה, שרה בתנו את השיר הזה. שרה כל כך יפה והקהל הרב, שמילא את המועדון ברביבים, הצטרף אליה ברטט. אחרי התכנית התקשרתי אליך ובקול רוטט סיפרתי לך על 70 שנות חיינו המשותפים והמלאים אהבה גדולה ועמוקה. מאז אני לא מפסיק לשמוע אותך, תכנית אחרי תכנית. מפנה את עיסוקי הצידה ומתיישב מול המסך. את ובן זוגך מפליאים בתכניותיכם. אני מרגיש שנגינתו המיוחדת והחודרת של ליאונל באה מאדם רגיש, שמעביר זאת לחליל הצד שלו והשיר של לאה גולדברג אומר הכל. אחרי שנותרתי לבדי, אני נאחז בכל דבר אפשרי, כדי למלא את הזמן, לחוות וללמוד. כל מעשה ומאורע תורם את חלקו. התכנית שלך מהווה נידבך חשוב מאוד בכך. טליה וליאונל, המשיכו עוד ועוד במשימתכם, תהנו אתם וגם שומעיכם. כל טוב ולהתראות בזום, עד שתוכלו לבוא לבקר ברביבים. יישר כח
עודד ברזילאי בן 91, קיבוץ רביבים
עוקב אחרי כל ההרצאות בזום
עודד
טליה דביר ולאונל ווינבוך ״צמד בארץ אהבתי״, תודה לכם על שהופעתם בפנינו, ביופיכם ,יופי הניגון של לאונל והסברייך המלומדים שלך טליה, עטוף בסיפורים מעניינים ומרגשים. הקרנתם אורה, שירה ומנגינה. הארתם את הערב באור, מראה נדיר ובשיר.
למעלה מ-1420 אישה ואיש שבו מסיור מנגן ומרגש בזכותכם וכמובן מהדלקת נר חמישי של חנוכה שערכתם בצורה מרגשת ויפה עד מאוד. קבלו בבקשה קצת מהתגובות הרבות שהתקבלו במפגש:
״אני לא יודעת להסביר, אבל זולגות לי דמעות ואוחזת אותי התרגשות רבה כשלאונל מנגן לנו כל כך בעדינות שירים מוכרים ומרגשים בפני עצמם. טליה מרתקת עם הסיפורים על ירושלים. נעים לראות אותה מחוייכת כל הזמן. איזה זוג מקסים!
״הרצאה מרתקת ומעולה מוגשת מקצועית ושילוב השירים והסיפורים עושה חשק רב לצאת עם טליה לסיור״
״טליה ובן זוגה מקרינים אור ומנעימים את זמננו בערב רביעי של חנוכה בסיפורי אור וגבורה ובשירי חנוכה של ארץ ישראל הישנה והטובה״
״טליה דביר וליאונל ויינבוך, יקרים, צמד אהבה.פתיחה מצמררת בנגינת החליל ולאורך כל ההרצאה המאלפת של טליה. איזה מסע מעורר רגש ואהבה. אין לי מילים לתאר את כל האור והשמחה שהכנסתם אל ליבי ואל ביתי. תודה."
״חג אורים שמח אכן סיור וירטואלי שמזכיר נשכחות. עשוי בטוב טעם ויכולה אפילו לחוש את אור החנוכיות בפתח הבתים כשהייתי עורכת סיורים בנחלאות.אושר אמיתי שמגיע ללב - כל הכבוד להרצאה של היום.תודה טליה ולאונל.״
״טליה ולאונל זוג מדהים כל פגישה איתם היא בילוי אמיתי.״
״כל הכבוד לכם טליה ולאונל. אתם זוג מרגש שעושה עבודה משותפת מרשימה שמטרתה לשמח ולשתף את הצופים בכם. הדמויות ששילבתם בספור הירושלמי בנחלאות. אכן נפלא מרגש ותודה.מקווה שתשובו לעבוד אחרי מגפת הקורונה ביתר שאת. טוב שיש לנו "אנשים טובים" באמצע הדרך.״
״הייתה הרצאה מרתקת .הייתי כמה פעמים בסיורים בירושלים גם בחנוכה, אך טליה העבירה את הסיור אחרת ומחדשת ולאונל נגינתו מושלמת."
לסיכום: הצלחתם לרגש אותנו מתחילת הערב, בהדלקת הנרות שביצע לאונל הנמצא בארץ שנה וחצי וזאת פעם ראשונה שמדליק נרות חנוכה בארץ אהבתנו. וכמובן בתאורים הסיפורים השירים שהעבירה טליה בצורה כל כך נעימה תודה שהגעתם פעם שלישית ל״סלון שלי״ וכולנו מקווים לטייל איתכם ברחבי הארץ בטיולים אמיתיים. אין ספק שתהיה הנאה גדולה לכולנו.
תודה! רונית שפירא ומשתתפי הסלון
סיור וירטואלי לכבוד החנוכה
רונית שפירא
טליה ולאונל היקרים הסיורים שלכם מרחיבי דעת ההדרכה של טליה המקסימה נעשית בנועם והסבריה מאלפים . לאונל בן זוגה מלווה את הסבריה בחליל . הסיורים כולם מלווים בשירים על הנושא , אחד הסיורים שהתלוויתי לו הוא סיור בעקבות שיריו של אהוד מנור בכל תחנות חייו - היה סיור מאלף מכל הבחינות , בשיר באומר ובצליל . ממליץ בכל פה לקחת את הסיורים של טליה ולאונל .
ראובן להב, נס ציונה
סיור מנגן לבנימינה, בעקבות אהוד מנור
ראובן להב
לשמחתי הרבה, התארגנו עשר חברות ויצאנו לסיור של טליה דביר ובן זוגה לאונל לסיור בבנימינה בעקבות אהוד מנור. הסיור המנגן היה קסום. טליה המקסימה הדריכה בהמון שמחת חיים וכיף שהדביקה את כולנו והבנות שרו ורקדו. לאונל ניגן בחליל צד והצלילים המופלאים הפעימו אותנו. טליה יקרה, המון תודה על סיור נפלא, מרגש, משמח ומלמד!!!
חנה בן ארזה וכל החברות
סיור מנגן בבנימינה , בעקבות אהוד מנור
חנה בן ארזה
תודה רבה לטליה ולאונל! היה לנו ערב מהנה ביותר, שירה נוסטלגית עם הסברים על הזמרים האהובים והמקומות שגרו בהם.הסיור המזמר הוסיף לנו חוויה של ביקור במקומות חן נסתרים בתל אביב. ערב מהנה ביותר!
מלכי אשר וקבוצת ותיקי יקיר
סיור "רק בישראל", שירי אהבה לארץ ולמדינה דרך חיי משוררים
מלכי אשר – יקיר