מופעים בנושא – חגים וימים לאומיים

"אחרי החגים יתחדש הכל" – כל חג וכל יום לאומי מביא איתו פיסת היסטוריה משמעותית וסביב כל חג אנחנו נזכרים בשירים הקשורים אליו. כל תקופה בשנה מביאה איתה התחדשות, שינוי וניחוחות של שירה. במופעים שלנו בעקבות חגים וימים לאומיים נתכנס ונשיר את השירים המרגשים ביותר. בתשרי נתן הדקל פרי שחום נחמד , בחנוכה נשיר על הניסים והגבורות , בט"ו בשבט נזמר לאילנות ולטבע הפורח בארצינו היפה, ביום העצמאות נאהב את מדינתנו ונשיר שירי אהבה לארץ, ביום ירושלים נחגוג את איחוד העיר ונשיר לך ירושלים – ירושלים של זהב, בעיר שכולה עוטפת אור.
הצטרפו אלינו לחגיגה של החגים, יחד נכנס לאוירה , נשיר שירה בציבור , בקול רם , בשמחה ובהתלהבות כי את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק.

מופעי צמד בארץ אהבתי – טליה ולאונל

צמד "בארץ אהבתי", הזוג טליה ולאונל , מורת דרך ונגן חליל צד. מתמחים במופעים, סיורים וחוגי בית מוזיקליים עם תוכן ונגינה חיה.

המופע המוזיקלי יתקיים בהנחיית טליה דביר, מורת דרך ומרצה, בעלת M.A בתולדות ישראל וחוקרת זמר, בליווי שירה בציבור, מצגת עם מילות השירים ונגינה חיה של לאונל ויינבוך – נגן חליל צד מקצועי וטכנאי סאונד, עולה חדש מארגנטינה, בוגר הקונסרבטוריון בבואנוס איירס ובעל תעודת מוזיקאי מצטיין מטעם משרד הקליטה.

ניתן להזמין גם ציוד הגברה מקצועי לאירוע עד 100 איש , הציוד כולל מערכת מיקסר, רמקול JBL 500w – ומיקרופון לקהל, בהשגחת טכנאי סאונד מוסמך לאורך כל האירוע.

טליה ולאונל3 (1)

מופע ליום ירושלים - ירושלים שירים סביב לה

המופע יעסוק בדמויות שהשפיעו על העיר ירושלים, דמויות שלחמו וחלמו בעיר הזאת!
נזכיר דמויות משמעותיות שנחרטו בזיכרון הקולקטיבי, בזכות השירים שכתבו לעיר הזאת כמו יוסף שריג, יצחק שליו, יהודה עמיחי ונעמי שמר. נשאל כמו ששאל מוטה גור – מיהי "המלאך בלבן" ? ונשמע את הסיפור המרתק שלה. נספר גם את סיפורם של ילדי הרובע בתש"ח "מתוך ההפיכה", ננגן ונשיר את השירים המרגשים ונחווה את הסיפורים דרך האנשים המרתקים שהפכו לאגדת העיר הזאת.

מופע מוזיקלי ליום ירושלים-ירושלים שירים סביב לה-טליה ולאונל צמד בארץ אהבתי
מופע מוזיקלי ליום העצמאות-שירי אהבה למדינה-טליה ולאונל צמד בארץ אהבתי

מופע ליום העצמאות - שירי אהבה למדינה

מופע מוזיקלי עם נגינה חיה , שכולו שיר הלל ואהבה למדינתנו הקטנה . "רק בישראל" עומד ראש הממשלה על הראש ומכריז על הקמת מדינה. נשיר יחד שירי אהבה למדינה, נספר על רגעים מרגשים בתולדותיה , על יוצרים שהשפיעו על תרבותה של המדינה , נרקוד ונשמח "לחיי העם הזה" כי "אין לנו ארץ אחרת" .נשיר משירי האירוויזיון הנוסטלגיים כמו – "הללויה " , "הורה" , "אבניבי" , "אי שם" , "חי" ועוד , נזכר ברגעים ההיסטוריים של מדינתנו האהובה. בהמשך נרקוד עם "עולה עולה" ונסיים בשיר "כאן ביתי", כי אין כמו בבית. מתאים ליום העצמאות, ל"ג בעומר ולכל אירוע של שירים קצביים, מרגשים ויפים.

מופע לחגי תשרי - התחדשות לשנה טובה

זה נפלא ששנה מתחילה לה בשיר וברוח טובה! כל שנה מתחילה בסימן שאלה ואנחנו נמצא לה תשובה. מופע מוזיקלי שמח ומרגש לכבוד השנה החדשה! מתאים לחגוג עם חברים, להרמת כוסית בעבודה , לחוגי בית ועוד. נכיר את השירים ונשמע על סיפור חייהם של המשוררים, המלחינים והזמרים שביצעו את השירים. נקבל את השנה בתפילה לתקווה – שנה חדשה התחילה היום, היי נא טובה ובואך לשלום. נזמר, נרקוד ונסיים באופטימיות כי "אחרי החגים יתחדש הכל" ונשיר – "כמה טוב יהיה בשנה הבאה"!

מופע מוזיקלי לחגי תשרי-התחדשות לשנה טובה-טליה ולאונל צמד בארץ אהבתי
מופע מוזיקלי ליום האישה-נשות תל אביב הקטנה-טליה ולאונל צמד בארץ אהבתי

מופע ליום האישה - נשות ת"א הקטנה

מופע על נשים יוצרות כפי שהן משתקפות בשיריהן, מכתביהן, סיפור חייהן ואהבותיהן. נספר על תל אביב מתקופת העלייה השנייה ועד ימינו . את מי נפגוש מן העבר ? את רחל בלובשטיין וזלמן שז"ר, לאה גולדברג ,חנה רובינא הגברת הראשונה של התיאטרון ואלכסנדר פן המשורר הרומנטיקן, משולש הנשים – רחל מרכוס אשת נתן אלתרמן, בתם תרצה אתר והמאהבת הציירת המוכשרת צילה בינדר. בנוסף, נכיר את השירים שנכתבו אודות נשים מסתוריות כמו אילאיל, אירה יאן ועוד .

מופע לחנוכה - שירי אור, ניסים וגבורה

מופע חנוכה מוזיקלי עם שירי חנוכה המשלב תוכן, תמונות וסיפורים משכונת נחלאות הקסומה בירושלים המוארת! הופעה חיה של צלילים וסיפורי גבורה. שכונת נחלאות ממוקמת ליד שוק מחנה יהודה שבירושלים. בהרצאה המוזיקלית , דרך מצגת ססגונית, נציץ בסמטאות המוארות בנרות החנוכה ונחווה את חנוכה בעיניים ירושלמיות. בהמשך נכיר את העדות השונות, את בית הכנסת "חסד ורחמים", את השכונות החרדיות – בתי ראנד ובתי ברויידא. נספר ונשיר על הניסים והאור של גיבורי השכונה כמו הנשיא יצחק נבון, משפחת בנאי, משה ויהודית מונטיפיורי, רבי אריה לוין ועוד.
.

מופע מוזיקלי לחנוכה-שירי אור ניסים וגבורה-טליה ולאונל צמד בארץ אהבתי

מופע לט"ו בשבט - שירי אהבה לטבע ולארץ

מופע מוזיקלי שהוא כולו שירה לטבע , לצומח ולארץ . נספר על היוצרים שמאחורי השירים היפים ביותר שנכתבו על הארץ ונשיר יחד כי "את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק". דרך מצגת ססגונית של עצים ופרחים ארצישראליים, של הנופים היפים "נטייל" לנו בין "חורשת האקליפטוס" של נעמי שמר, "ההר הירוק תמיד" של יורם טהרלב, ה"אילנות" של לאה גולדברג ,נקח מקל ותרמיל ונבוא עם אהוד מנור אל הגליל . בארץ אהבתנו השקדיה פורחת ומכיוון שאנו אוהבים שמדברים אלינו בפרחים, נמשיך ונשיר על ארץ יפה , ארץ של שמש ואור.

מופע לט"ו באב - שירי אהבה ארצישראלית

מופע מזמר בעקבות שירי אהבה ארצישראליים והסיפורים המרגשים שיצרו אותם כי "לא דברנו עוד על אהבה". נשמע את סיפורי האהבה המרגשים ביותר כמו אהבתם של לאה אבושדיד ואיתמר בן אב"י , הרומן המשוגע של אלכסנדר פן וחנה רובינא, סיפורם המרגש של אבשלום פיינברג ורבקה אהרונסון ורבים נוספים. נשמע את השירים ונשיר יחד, נתפעם ממכתבי האהבה שכתבו האוהבים אחד לשניה , ננסה ללמוד "מה זאת אהבה , מהי מבקשת ?" נקנח ב"אלף נשיקות", נספר גם את הסיפור שלנו – מורת דרך ועולה חדש, שכל כך אוהבים את הארץ ולא מפסיקים לשיר ונאחל לכולנו לחוות תמיד אהבה מעצימה, טובה ומרגשת.

מופע מוזיקלי לטו באב-שירי אהבה ארצישראלית-טליה ולאונל צמד בארץ אהבתי

מופעי צמד בארץ אהבתי – טליה ולאונל

לקבלת פרטים לגבי מופעים וחוגי בית

אנא השאר.י פרטים